Náš tým

Pavel Složil

Narodil se 28.10.1969 v Brně, vyrůstal v Oldřichově. Základní školu navštěvoval postupně v Radslavicích, Oseku nad Bečvou a v Přerově na Palackého ulici. V roce 1984 začal studovat střední zemědělskou školu v Přerově, kterou ukončil v roce 1988 maturitní zkouškou. Svůj velký zájem o koně od útlého mládí završil absolvováním dálkového studia oboru jezdec – chovatel koní v Šale v roce 1990.

Úspěšná sportovní kariéra Pavla Složila začala již v dorosteneckém věku, nejprve v parkurových soutěžích, kde se mu podařilo získat 3.místo na mistrovství ČSR . Následovala vojna a po ní opět návrat ke koním. Po ročním působení v zemědělském družstvu Prosenice, přebral do soukromého hospodaření areál chovu koní v Radslavicích a založil zde Tréninkové a výcvikové středisko koní. Většinu koní byl nucen rozprodat a vsadit vše na nové, mladé koně, což se brzy ukázalo jako správné řešení, protože se začaly ukazovat i sportovní výsledky. Zejména v posledních sezónách završených - pátým, druhým, třetím a čtvrtým místem v nejtěžším a nejslavnějším dostihu v ČR – Velké pardubické, ale i dalšími úspěchy v zahraničí – v Itálii a Švýcarsku a několik vítězství v kvalifikačních závodech.

Na základě dosažených sportovních výsledků se umísťoval v posledních letech i v anketě o sportovní osobnost regionu Přerov. V roce 1997 a 1999 skončil nejtěsnějším rozdílem na 2. místě a v roce 1998 se stal vítězem této ankety a byl vyhlášen sportovcem osobností regionu Přerov.

www.zavodisko.sk/komentar/192009.html celý článek k 35.Velké starohájské.